Friday , 24 January 2020

PROTESTA E PD SHKODËR NDAJ RAMËS DHE PJETRIT

Me pankarta në duar kundër Edi Ramës nisi protesta e Partisë Demokratike Shkodër ndaj qeverisë, por edhe figurisë së kryebashkiakut të ri të zgjedhur të Bashkisë Shkodër, Valdrin Pjetri. Pasi qëndruan para prefekturës për disa minuta, mbështetësit e opozitës në Shkodër zhvilluan një marshim drejt sheshit në Piacë. Qytetarët u shprehën se në Bashkinë Shkodër nuk do hyjë partia e punës. Nën thirrjet “Rama ik” ato theksuan se Valdrin Pjetri nuk do hyjë në bashki.

Ndërkohë, kryetari i PD Shkodër Xhevdet Amuli falenderoi qytetarët shkodranë për këtë protestë paqësore dhe tha se asnjëherë Shkodra nuk do të pajtohet me kandidatët që Rama do të sjellë nga krimi e droga.

Protesta zgjati për rreth 1 orë dhe nuk u shënua asnjë incident.

Lexoni dhe kete

NISHANI: SHQIPERIA KA HUMBUR BESIMIN TEK INSTITUCIONET

Ish-presidenti i Republikës Bujar Nishani shprehet se krijimi i SPAK dhe BKH ka qenë vazhimisht …