PROTESTA E STUDENTEVE, QEVERIA MERR VENDIME

Qeveria shqiptare ka bërë publik dokumentin e plotë të Paktit për Universitetin, duke u ndaur tek të gjitha kërkesat e studentëve. Krahas tyre, janë bërë publike edhe vendimet e marra nga Këshillimi i Ministrave për secilën kërkesë. Kryeministri Rama u shpreh se për të gjitha vendimet që janë marrë nuk do të ketë ndryshim të buxhetit, pasi financimi është i garantuar.

Vendimi sa i takon tarifave hyn në fuqi menjëherë. Në janar të gjitha detyrimet financiare që burojnë nga këto vendime do ti mbulojë qeveria.

Lexoni dhe kete

BASHA: RAMA PO BËN FUSHATË PËR TË MBULUAR KRIMET

Kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë mbrëmjen e së shtunës në një tjetër konferencë për mediat. …