Breaking News

PROTESTA, LULZIM BASHA NE MIRDITE

Shtatë ditë nga data e protestës para Kryeministrisë, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nga Mirdita u ka bërë thirrje qytetarëve që të rrëzojnë qeverinë Rama.Në takimin me Mirditoret Basha e cilësoi qeverisjen si ‘grusht shteti’ që duhet të rrëzohet në datë 16 shkurt, pasi sipas tijë sovrani i instituconeve është populli dhe jo kriminelet që kanë marrë peng vendin.

Gjatë bashkëbisedimit me qytetaret në Mirditë të cilët i rezervuan një pritje entuziaste lidëri i opozites Lulzim Basha, mori garancinë për mbështetje masive në protesten e 16 shkurtit në Tiranë.

Lexoni dhe kete

“SHKODRA NUK MUND TE LEJOJE KETE MODEL QEVERISJE”

Shkodra nuk mund të lejojë ketë model qeverisje dhe shteti ka rënë. Kështu shprehet kryetari …