Thursday , 6 August 2020

Protesta per Permbytjet, bllokojne rrugen Shkoder- Lezhe!

Kane tentuar qe te bllokojne aksin nacional Shkoder-Tirane. Banoret e dajçit kane protestuar duke kerkuar demshperblimi n e permbytjeve te vitit 2011.Banorët po ashtu janë shprehur se në zgjedhjet e 21 qershorit nuk do të votojnë as për PD dhe as për PS, do të bojkotojnë zgjedhjet. Sipas tyre qeveria e majtë e ka marrë tashmë një paralajmërim nga deputeti i qarkut Tom Doshi.

Me pankarta ne duar ata kane drejtuar apel qeverise Shqiptare duke kerkuar sipas tyre te drejtat qe ju takojne per tu demshperblyer sipas ligjit. Forca te shumta policore kane stabilizuar qarkullimin duke bere qe aksi Shkoder-Tirane te mos bllokohet nga protestuesit.

Ndersa banoret e dajçit paralajmerojne se protestat e tyre nuk do te ndalen deri ne momentin qe qeveria Shqiptare te marre parasysh kerkesat e tyre.

Lexoni dhe kete

BANORĂ‹T E LAGJES SKĂ‹NDERBEG MARRIN MBĂ‹SHTETJEN E INSTITUCIONEVE

BanorĂ«t e lagjes SkĂ«nderbeg nĂ« qytetin e ShkodrĂ«s duket se tashmĂ« kanĂ« edhe mbĂ«shtetjen e …