Friday , 30 October 2020

PROTESTA PER PLEHRAT PERPARA KRYEMINISTRISE: JO PLEHRA NE SHQIPERI

Mbshtets t Aleancskundr Importit t Plehrave por dhe prfaqsues t shoqris civile pr 2 or i than Jo importit t plehrave n Shqipri prmes nj proteste marshim q nisi nga Parku Rinia dhe u zhvendos m pas para kryeministris.

Protestuesit i krkojn Nishanit t mos dekretoj ligjin:Presim nga presidenti t mos e dekretoj ligjin. Kryeministri t dgjoj sovranin. Ose referendum ose revolt dhe po u ngritm n revolt do fshijm plehrat e tyre

Protestuesit prfunduan protestn qetsisht para kryeministris dhe u drejtuan drejt Presidencs.
T kujtohen armt kimike? U zverdhe zoti kryeministr. Ja dhe tani, situata sht e till. E njjta. Nuk i duam plehrat. Madje u bj thirrje protestuesve q t shkojm t marshojm para Presidencs. Ti themi, t mos e dekretoj Ligjin, tha njri prej protestuesve me megafon n dor.

Lexoni dhe kete

MUAJI I NDËRGJEGJËSIMIT PËR KANCERIN E GJIRIT

Operatori i Shërbimeve të Kujdesit Shëndetësor Shkodër, në kuadër të mbylljes së muajit të ndërgjegjësimit …