Friday , 22 October 2021

Proteste ndaj dhunes se grave!

Organizata “Gruaja tek Gruja” ka organizuar proteste perpara sheshit Luigj gurakuqi kundr dhuns ndaj grave, nj problem q vijon t marr jet n vendin tone. Besara Podgorica pohon se gjat viti 2014 kan denoncuar dhunn 74 gra por kjo shifer sht me e madhe n t vrtete pasi jo t gjitha femrat e denoncojn dhunen.

Kjo proteste sht organizuar n bashkpunim me prfaqsuesit e institucioneve n rang lokal. Ky aktivitet kishte si qllim t ngrij vetdijen institucionale pr cshtjet e feminicidit ndaj grave si nj problem I rndsishm q meriton t marr vemendjen e duhur.

 

Lexoni dhe kete

SHKODËR, 20 VIKTIMA NË 2 VITET E FUNDIT TË TRAFIKIMIT TË QËNIEVE NJERËZORE

Trafikimi i qënieve njerëzore vijon të jetë një fenomen shumë i përhapur në shoqërinë shqiptare. …