Thursday , 22 August 2019

PROTESTE PAS PROTESTE, OPOZITA NUK NDALET

Protesta e opozitës mbrëmjen e së shtunës në Tiranë ka qenë më e gjata e organizuar kohët e fundit. Por, opozita e bashkuar do të kthehet sërish me protestë kombëtare ditën e hënë në të njëjtin orar, 18:30, që do të jetë edhe protesta e pestë kombëtare në total. Vendimi u mor në mbledhjen urgjente që kryetari demokrat Lulzim Basha zhvilloi pas mesnatës me strukturat drejtuese të Partisë Demokratike dhe aleatët e opozitës.

Pasi komunikoi vendimin Basha dhe eksponentët e tjerë politik të PD-së dhe partive të tjera opozitare u nisën drejt Spitalit Ushtarak ku po trajtohej Sekretari Organizativ i PD-së, Sait Dollapi, i cili u godit nga policia.

Lexoni dhe kete

BARDH SPAHIA – RAMËS: MOS E PROVOKO SHKODRËN!

Edhe ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia, ka reaguar pas vendimit të Ministrisë së Financave për t’i …