Sunday , 17 December 2017
Breaking News

PROTESTE PER MBROJTJEN E DINJITETIT TE MESUESVE

Shume shpejt, Sindikata e Arsimit ne Shkoder do te organizoje nje proteste per mbrojtjen e dinjitetit te mesuesve. Nje gje e tille pranohet edhe nga kreu i kesaj sindikate ne Shkoder, Aria Peraj. Ai tha se po kryhen proçedurat per nisjen e protestes, e cila do te marre permasa ne te gjithe Shqiperine. Mesuesit te heqin frike dhe te marrin pjese ne proteste theksoi Peraj.

Sipas Perajt, mesuesit po perballen çdo dite me shfrytezimin e dinjitetit, mos-pagesen e shperblimit, problemet me drejtuesat e shkollave, mos-nenshkrimi i kontrates kolektive, etj.

Peraj kerkoi qe ne protesten qe pritet te zhvillohet te kete nje pjesemarrje sa me te madhe te mesuesve te Shkodres.

Lexoni dhe kete

QENDER PER PERSONAT ME AFTESI NDRYSHE NE MIRDITE

Mirdita tashmë ka një qender për përsonat për përsonat me aftësi ndryshe.Ngritja e qendres “Mëso …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin