Saturday , 24 October 2020

PROVIMI I GJUHS S HUAJ, 240 MATURANT I NNSHTROHEN SESIONIT T DYT

240 maturant nga qyteti i Shkodrs dhe njsit administrative i jan nnshtuar gjat s marts sesionit t dyt t provimit t gjuhs s huaj. Sipas Drejtoris Arsimore Rajonale t Shkodrs, pjesa m e madhe e nxnsve jan prsrits si pasoj e njotave jokaluese, ndrsa nj numr i vogl e zhvillojn kt provim pr her t par.

Gjat ditve n vijim, maturantt kan edhe 3 data t disponueshme pr zhvillimin e provimeve t maturs.

Procedura e zhvillimit t provimeve t sesionit t dyt sht e njjt si n sesionin e par. Testi ka patur gjithsej 25 pyetje nga t cilat 13 krkesa jan me prgjigje alternative, q vlersohen me 1 pik secila dhe 12 pyetje me zhvillim q vlersohen me 37 pik.

Lexoni dhe kete

DITA NDËRKOMBËTARE E SHKOPIT TË BARDHË

Në Ditën Ndërkombëtare të Shkopit të Bardhë, ose siç njihet ndryshe dita e të verbërve, …