PS- LSI PREZANTON KANDIDATET NE PUKE DHE F. ARREZ

Ministri i Bujqsis Edmond Panariti i shoqruar nga deputett e qarkut Shkoder ka prezantuar zyrtarisht prpara votuesve Pukian, kandidatin e mazhorancs pr kt bashki, Gjon Gjonin. Duke vlersuar alternativn q mazhoranca i ofron qytetarit n kt 21 qershor, ministri Panariti theksoi se Gjoni sht kandidati q do ti jap nj hov zhvillimi ksaj bashkie t re. Ai renditi edhe disa nga prioritetet e para pr kt njsi vendore.

Pas Puks, Panariti dhe deputett Agron ela, Mimoza Hafizi, Namik Kopliku dhe prefekti Paulin Radovani ju drejtuan Fush Arrzit, ku prezantuan kandidatin pr kt bashki Fran Tucin. Duke evidentuar problemet e shumta q ka kjo zon, ata krkuan mbshtetjen e banorve n zgjedhjet e 21 Qershorit, prt ti dhn Fush Arrzit drejtimin e duhur.

Puka dhe Fush Arrzi jan dy bashki q 4 vitet e fundit jan qeverisur nga demokratt dhe alternativa e mazhorancs sht pr nj ndryshim rrnjsor t ktyre 2 zonave t thella malore, q kan mbi supe probleme t shumta. Bashkia Puk prve t tjerave trashgohet pas 21 qershorit edhe me nj borxh prej 8 milion leksh t reja.

Lexoni dhe kete

BARDHI: ËSHTË MOMENTI QË ÇDO DEMOKRAT TË RIKTHEHET NË PARTI

Secili anëtar do ketë mundësi që me parimin një anëtar një votë, të zgjedhë përfaqësuesit …