Sunday , 23 February 2020
Breaking News

PS- LSI PREZANTON KANDIDATET NE PUKE DHE F. ARREZ

Ministri i Bujqėsisė Edmond Panariti i shoqėruar nga deputetėt e qarkut Shkoder ka prezantuar zyrtarisht pėrpara votuesve Pukianė, kandidatin e mazhorancės pėr kėtė bashki, Gjon Gjonin. Duke vlerėsuar alternativėn qė mazhoranca i ofron qytetarit nė kėtė 21 qershor, ministri Panariti theksoi se Gjoni ėshtė kandidati qė do ti japė njė hov zhvillimi kėsaj bashkie tė re. Ai renditi edhe disa nga prioritetet e para pėr kėtė njėsi vendore.

Pas Pukės, Panariti dhe deputetėt Agron Ēela, Mimoza Hafizi, Namik Kopliku dhe prefekti Paulin Radovani ju drejtuan Fushė – Arrėzit, ku prezantuan kandidatin pėr kėtė bashki Fran Tucin. Duke evidentuar problemet e shumta qė ka kjo zonė, ata kėrkuan mbėshtetjen e banorėve nė zgjedhjet e 21 Qershorit, pėrt t’i dhėnė Fushė – Arrėzit drejtimin e duhur.

Puka dhe Fushė – Arrėzi janė dy bashki qė 4 vitet e fundit janė qeverisur nga demokratėt dhe alternativa e mazhorancės ėshtė pėr njė ndryshim rrėnjėsor tė kėtyre 2 zonave tė thella malore, qė kanė mbi supe probleme tė shumta. Bashkia Pukė pėrveē tė tjerave trashėgohet pas 21 qershorit edhe me njė borxh prej 8 milion lekėsh tė reja.

Lexoni dhe kete

META: DO MARRIM ME QETƋSI ƇMONTIMIN E GRUSHTIT TƋ SHTETIT

PjesĆ«marrĆ«s nĆ« kĆ«tĆ« grusht shteti Ć«shtĆ« vetĆ« qeveria dhe gjysmĆ«-parlamenti. Presidenti Ilir Meta ka vijuar …