Thursday , 25 February 2021

PS SHKODER VOTON DELEGATET NE KONGRES

Në Partinë Socialiste zhvillohen zgjedhjet për delegatët e kongresit të 2020-ës. Në Shkodër mësohet janë rreth 3200 anëtarë të PS-së do zgjedhin mes 38 delegatëve ku pjesmarrës në kongres do jenë 19 delegatë nga 38 që kanë kandiduar. Deputetja Senida Mesi pas votimit u shpreh se PS është një parti reformatore dhe se duhet njëherë e përgjithmonë të heqim dorë nga e kaluara komunist dhe antikomunist.

Mesi sqaroi edhe në lidhje me zgjedhjet që po zhvillohen aktualisht, ndërsa u ndal tek PS e Shkodrës e cila nuk ka një strukturë drbejtuese.

Kongresi I PS-së do mbahet në fillim të vitit 2020-të, ku edhe do zgjidhen strukturat drejtuese të saj. Ndërsa në Shkodër deri në fund të vitit do zgjidhen edhe strukturat drejtuese të kësaj force politike.

Lexoni dhe kete

BASHA TAKIM ME KOMISIONEREN EUROPIANE PËR ÇËSHTJET E BRENDSHME

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, është takuar këtë të shtunë me Komisioneren Europiane për Çështjet …