PS ZHVILLON MBLEDHJEN E RADHES. KOPLIKU: MBAJME PERGJEGJESI PER HUMBJEN

Partia socialiste ka zhvilluar mbledhjen e saj te radhes. Me dyer te mbyllura dhe tejet hemetike ka qene zhvillimi I mbledhjes. Mbledhja eshte zvilluar ne dy sanca. Se pari kane qene drejtoret dhe deputetet Namik Kopliku dhe Paulin Sterkaj e pastaj me anetaret. Ne perfundim te saj koordinatori Ditmir Bushati e quajti mbledhjen te zakonshme per ristrukturimin e partise.Deputeti Namik Kopliku tha se deri ne nentor eshte analize ne cdo organizate ndersa me pas do te jete procedura per kreun e ps.I pyetur nese lsi ishte pjese e diskutimeve Kopliku e mohoj ashtu sikursemohoj edhe percarjen ps-lsi.Deputeti I ps me ironi pranoj fajin se deputetet mbajne peshen me te madhe per humbjen ne zgjedhjet e qershorit.Deputeti ka komentuar edhe votat e ps te dhena ne keshillin bashkiak Shkoder ndaj kandidateve te djathte teksa I quajti pa pergjegjshmeri politike.Ne fund ka qene kryetari I ps Andi Halluni I cili tha se deri ne janar nuk do te kete zgjedhje te kryetarit te ri teksa nuk e mohoj as emrin e tij ngfa kandidatura.Burime brenda mbledhjes bejne me dije se nje kandidature e vete shpallur per kryetar te ps eshte Antonela Kira e cila eshte hequr pa dijeni nga organizata dhe per kete arsye ka vete shpallur emrin e saj si kanditature per ps ne Shkoder.

Lexoni dhe kete

ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, BILANCI PËR KRIMET ZGJEDHORE

Prokuroria e Përgjithshme përmes një deklarate me shkrim, ka reaguar në lidhje me krimet zgjedhore, …