Friday , 15 December 2017

PUBLIKOHET RAPORTI, “USH” NE VENDIN E 14870

Universiteti “Luigj Gurakuqi” ka humbur kete vit 860 vende, ne nje raport te publikuar.Këshilli i Lartë për Kërkimet Shkencore në Spanjë, , ka publikuar në faqen e tij zyrtare rankimin e universiteteve më të mira në botë, përfshirë edhe vendin tone. Në fakt universitetet shqiptare (publike dhe private) çdo herë renditen shumë dobët krahasimisht me vendet e tjera. Por, ajo që bie në sy këtë vit ështē se sipas listës të publikuar online, Universiteti i Shkodrës “Luigj Gurakuqi” ndodhet në vendin e 14870.

Në raport me rankimin e vitit të kaluar USH ka rënë në mënyrën më të pabesueshme me 860 vende. Në rankimin e kaluar Universiteti i Shkodrës linte pas universitetet e Mjekësisë, të Arteve dhe të Sporteve në Tiranē, si dhe ato të Vlorës, të Elbasanit, të Durrësit, të Korçës, të Gjirokastrës dhe shume institucione të arsimit privat. Kjo situatë rezulton e përmbysur totalisht ne rankimin e publikuar para pak ditëve, ku Universiteti I Shkodres ndodhet ne renditje me posht se universitetet e tjera ne vendin tone.

Nje pozicion aspak I pershtatshem, I cili meriton te shoqerohet me nje analize te thelle te drejtuesve te universitetit, pasi publikimi I raportit ne kete faze nuk eshte aspak pozitiv per maturantet te cilet duan qe te behen pjese e Universitetit “Luigj Gurakuqi”.

Lexoni dhe kete

“DEBATI PER MBROJTJEN E FEMIJEVE NGA DHUNA”

Qëndra e Informimit e Bashkimit Evropian Shkodër organizoi këtë të mërkurë aktivitetin ndërgjegjësues “Debati për …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin