Thursday , 23 November 2017

PUKE, I ARRESTUARI PER GRABITJE ARRATISET NGA KOMISARIATI

Një 20-vjeçar është arratisur nga dhoma e shoqërimit në komisariatin e Pukës. Emirjon Nikja ka mundur t’u ikë forcave të policisë në momentin kur po behej gati te transportohej për në paraburgimin e Shkodrës. Nikja ka qenë duke u nxjerrë nga dhomat e shoqërimit për tiu drejtuar automjetit të policisë që do ta transportonte drejt dhomave të paraburgimit të Komisariatit të Policisë Shkodër. Në momentin që dy efektivët e policisë kanë qenë duke i vendosur prangat është konfrontuar fizikisht me ta dhe më pas ka arritur të dalë nga ambientet e komisariatit me shpejtësi.

Një patrullë është përpjekur ta ndjekë, por 20 vjeçari ka arritur të humbë gjurmë. Emirjon Nikja  ishte arrestuar nga policia me akuzën e grabitjes me dhunë. Për kapjen e tij menjëherë janë nisur në drejtim të Pukës , 6 grupe të FNSH, si dhe forca të shumta nga Drejtoria Vendore e Policisë Shkodër.

Në lidhje me këtë ngjarje, menjëherë Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Haki Çako ka urdhëruar Drejtorinë e Standarteve Profesionale në Policinë e Shtetit për të nisur hetimin disiplinor dhe për të marrë masa drastike ndaj gjithë personave përgjegjës për këtë ngjarje, në Komisariatin e Policisë Pukë. Po ashtu Drejtori i sherbimi i ceshtjeve te brendshme në Ministrinë e Punëve të Brendshme Eduart Merkaj ka nisur një grup kontrolli për të filluar hetimin penal ndaj personave përgjegjës. Nga Departamenti i Rendit dhe Sigurisë Publike janë nisur specialistët e Rendit për të analizuar shkaqet e rrethanat e kësaj ngjarje.

Lexoni dhe kete

ÇERTIFIKATE PER SHERBIME TE DALLUARA PER DREJTORIN E POLICISE SE SHKODRES, GJOVALIN LOKA

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit i akordon “Certifikatën për Shërbime të Dalluara” Drejtorit …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin