Thursday , 15 April 2021

PUKE, ASGJESOHEN 877 RRENJE KANABISI!

Policia e Pukes kurorezoj me sukses dy operacione paralele kunder kultivimit te bimve narkotike te cilat u zhvilluan ne Komunat Qerret e Fierz , duke beret e mundur asgjesimin e 877 rrnj bime e dyshuar si kanabis sativa.

Blute e Pukes gjate ketyre aksioneve qe duket se vetem sa kane nisur ne komunen e Luf Qerretit pikerisht ne zonen e FERRTHIT kane zbuluar nje parcele me 350 rrnj kanabis Sativa e cila ishte e sisitemuar nderkoh qe kultivuesit ishin kujdesur dhe per ndertimin e sisitemit ujits.
Krahas ksaj parcele dy parcela t tjera jane zbuluar dhe asgjesuar ne bjeshket e Miliskaut n territorin e komunes se Fierzs ku u asgjesuan permes zjarrit 527 rrnj kanabis sativa. Policia e Puks nisi punen pr zbulimin e kultivuesve t lnds narkotike, ndrsa operacionet e ksaj t marte priten te pasohen me te tjera operacione anti kanabis.

Lexoni dhe kete

NDAHET NGA JETA DEPUTETI BASHKIM FINO

Një lajm i hidhur për skenën politike shqiptare. Është ndarë nga jeta në moshën 58-vjeçare …