Thursday , 15 April 2021

Puke, gjoba per automjetet pa zinxhire!

Seksioni I Qarkullimit rrugor n Komisariatin e Puks nuk ka kursyer masat e rrepta administrative pr t gjith ata drejtues mjetesh t cilt edhe pse t vetdijshm pr rrzikun q u kanos qarkullimi n rrug me prezenc bor srish nuk kishin marr masa teknike.Gjibat e mjame kan qn kryesisht ndaj mjeteve t tonazhit t lart t cilt sot pr t disaten her u bn shkak pr bllokimet e herpashershme t akseve rrugore t Puks, ndrkoh q pengonin dhe pastrimin n koh t rrugve.

Automjetet borpastruese n vend q t pastronin akset detyroheshin t trhiqnin mjetet pa zingjir t cilat ishin bllokuar n rrugt e rreshqitshme.

Policia e Qarkullimit rrugor n Puk ju apeloj sot t gjith drejtuesve t mjeteve q n rast t qarkullimit pa zingjir ndshkimet prmes masave administrative t cilat I parashikon kodi rrugor do t jn t pashmangshme, pasi mjete t tilla shpesh bhen pengese pr qarkullimin normal t mjeteve t rregullta.Aktualisht rrugt e rrethit t Puks jan t gjitha t qarkullueshme, ndrkoh q me t filluar reshjet u b dhe kriposja e tyre nga ana e komanive mirmbajtse.

Lexoni dhe kete

NDAHET NGA JETA DEPUTETI BASHKIM FINO

Një lajm i hidhur për skenën politike shqiptare. Është ndarë nga jeta në moshën 58-vjeçare …