PUKE, ZHVILLOHET JAVA EUROPIANE E LEVIZJES

Java europiane e Levizjes, njė aktivitet I pėrvitshėm qė organziohet nė tė gjithė europen, kėtė vitė pėr Shqipėrin u zhvillua nė rrethin e Pukės , ku krahas ecjeve nė natyre, u zhvilluan dhe veprimtari provuese te turizmit, malore, atij histoik dhe kulturore. Vallet karakteristike tė zonės , por dhe vizitat nė muzeun etnografik , Shkollen muze Migjeni si dhe ecjet na natyre kane qene disa prej aktiviteve tė zhvilluara nė Puka nė kuadrin e javės Europain tė Levizjes, tė cilat janė pėrmbullur mė njė drek me ushqime bio prodhime tė zonės. Java Europiane e levizjes eshte nje aktivitet I pervitshem qe organziohet nga Ministria e Arsimit dhe Sportit , Komiteti olimpik Kombetar dhe Federata Shqiptare e Sportiti. Ajo synon mbrojtjen e mbjedisit dhe promovimin e vlerave eko turistike te zonave te ndryshme.’

Lexoni dhe kete

PLOTESON KRITERET, POR NUK LEJOHET TE APLIKOJE PER SUBVENSION

Ka investuar nĆ« sektorin e bujqĆ«sisĆ«, duke mbjellĆ« 8 dylim shegĆ« nĆ« formatin intensiv, por …