Wednesday , 18 September 2019

PUNIMET N LORO BORII NISIN PAS DY JAVSH

E ndrsa tribuna qendrore e stadiumit Loro Borii sht shembur tashm plotsisht, nisja e punimeve pr ndrtimin e tribuns s re ka shum t ngjar t zgjas edhe pr dy jav t tjera. Kjo sepse ende nuk ka mbaruar projekti prfundimtar i stadiumit. Ditn e sotme, n ambjentet e tij kan qen t pranishme dy firma t kontraktuara nga ana e Federats Shqiptare t Futbollit, njra pr t br matjet e sistemit gjeologjik t toks dhe tjera pr sistemin sizmik. Njri nga inxhiniert q merrej m kto matje, ka br t ditur se pasi t prfundojn ato, do ti drgohen firms q do merret me ndrtimin e stadiumit.

Kjo proedur e prfundimit t ktyre matjeve, nxjerrjes s konkluzioneve, drgimit tek firma ndrtuese dhe marrja e masave t duhura, pritet t zgjas rreth dy jav dhe deri ather, asnj tull nuk do t hidhet n Loro Borii. Mbase do t duhet ndonj ardhje tjetr e kryeministrit Rama n Shkodr pr t inauguruar nisjen e punimeve.

Lexoni dhe kete

BASKETBOLL/ VLLAZNIA FIRMOS ME RAKAJN E MEMÇAJN

Vllaznia e basketbollit të meshkujve nuk është përqendendruar vetëm tek blerja e lojtarëve të huaj …