Monday , 11 December 2017

PUNIMET NE BY-PASS, BANORET E DOBRAÇIT NE PROTESTE

Banoret e lagjes Dobraç ne qytetin e Shkodres kane dale kete te Enjte ne nje proteste. Ato kerkojne shpresonesimet e tokave qe u jane demtuar nga punimet qe po kryhen per by-pass-in e Shkodres. Banoret deklarojne se u kane marre tokat qe ne prill te vitit 2013, duke hedhur akuza se u kane hyre brenda ne territor te tyre. Sipas banoreve, keto toka perdoren per prodhime bujqesore dhe i kane me dokumenta te rregullta.

Banoret jane ne pritje prej gati 5 vitesh per te marre demshperblimet e tokave te tyre, nderkohe qe numri i familjeve qe kerkojne nje gje te tille arrin deri ne 40.  Pavaresisht protestave te zhvilluara edhe me heret nga banoret e zones asgje nuk eshte zgjidhur.

Lexoni dhe kete

MINISTRJA E DREJTESISE INSPEKTON BURGUN E REÇIT

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj e shoqëruar nga deputeti I Partisë Socialiste Luan Harusha dhe  …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin