Monday , 11 December 2017

PUNIMET NE RRUGEN E MANDAVE, PERFUNDOJNE NE FUND TE MUAJIT

Edhe pse ishte planifikuar qe punimet ne rrugen e Mandave ne Kiras te qytetit te Shkodres te perfundonin para pak ditesh, nje gje e tille nuk ka ndodhur. Gjithsesi, punonjesit e firmes kontraktuese vijojne te jene ne terren dhe po punojne cdo dite per kryerjen e punimeve.  Administratori i firmes qe ka marre ne dorezim kete rruge, Mario Delia, tregon arsyet e shtyrjes se afatit te perfundimit te punimeve.

Nga ana tjeter, banoret e zones shprehen te kenaqur qe me ne fund po nderhyhet ne kete rruge, e cila prej vitesh vuante mungesen e kanalizimeve per ujerat e zeza.

Administratori i firmes premtoi se punimet ne kete rruge do te perfundojne ne fund te ketij muaji dhe banoret e kesaj lagje nuk do te kene me problem me gropat apo ujerat e zeza.

Lexoni dhe kete

“RINIA DHE INFO-KOMUNIKIMI” NE DITEN KOMBETARE TE RINISE

Ne kuader te Dites Kombetare te Rinise qe shenohet me daten 8 Dhjetor, Bashkia Shkoder …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin