PUSHUES NE BREGDETIN E SHENGJINIT

Ditet e fundit të tetorit e kanë gjetur Shëngjinin me pushues të shumtë. Temperaturat e pazakonta kanë favorizuar të apasionuarit pas detit që të marrin rreze dhe notojnë.

Pushues jo vetem vendas por edhe të ardhur nga qytete të tjera dhe Kosova kanë zgjedhur që fundjaven ta kalojnë në zonen turistike të Shëngjinit. Plazhin në këtë periudhe ata e konsiderojnë si diçka të pazakonte, por që po i shijojnë në maksimum këto ditë të nxehta.

Moti i ngrohte dhe me diell është shfrytezuar dhe nga operatoret turistik në Shëngjin të cilët vijojnë të ofrojnë shërbime për pushuesit të cilët janë krysisht ditor.

Lexoni dhe kete

SITUATA NË BASHKINË SHKODËR, REAGON PËRSËRI ADEMI

Kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi ka reaguar sërish për situatën në Bashkinë Shkodër nga Koronavirusi. …