Monday , 17 December 2018

QELLUAN ME ARME, TRE NE PRANGA NE KURBIN

Tre përsona janë arrestuar nga policia e Kurbinit, pas publikimit të një video në rrjetet sociale ku shfaqeshin, duke qëlluar me armë zjarri në naten e ndërrimit të viteve.Të arrestuarit kanë qëlluar me breshëri automatiku në fshatin Sanxhak ku dyshohet se humbi jeten nga një plumb qorr edhe Klajdi Gjeta, 16-vjeç i cili kishte dalë në tarracen e shtëpisë për të hedhur fishekzjarre.Në prangat e policisë kanë rënë Alban Lika, 25-vjeç, Ernis Lika, 20-vjeç dhe Albert Lika 18-vjeç.

Pasi kanë qëlluar me armë në Sanxhak tre të rinje janë larguar nga vendi i ngjarjes, duke hequr dhe targat e makines.Në cilësinë e proves materiale policia ka sekuestruar makinen, ku në brendësi të sajë janë gjetur 19 gëzhoja dhe një fishek model 56.Policia nuk e përjashton mundesinë që i riu mund të jetë goditur nga plumbat e nxjerrë nga arma me të cilën kanë qëlluar tre të rinjë e arrestuar.Për zbuluar këtë ekspertet e policisë po analizojnë gëzhojat e gjetura në automjetin e tre të rinjeve.Dyshimet e policisë jënë se 16-vjeçari që humbi jeten ka gjetur vdekjen, pasi është goditur nga një plumb qorr, por kjo nuk është vërtetuar ende.

Do të jetë eksportiza mjeko ligjore e cila po kryhet në Tiranë e cila do të përcaktoje shkakun e vërtet të vdekjes së të riut.Gjithashtu policia ka shpallur në kërkim një tjetër shtetas i cili dyshohet se ka qëlluar me armë naten e ndërrimit të viteve në qytetin e Laçit.Në njoftimin e policisë thuhet me shtetasi me iniciale GJ.S 23-vjeç, duke automjetin e tijë dyshohet se ka qëlluar me zjarri dhe më pas e ka braktisur mjetin në një lavazh dhe është larguar.Gjatë kontrollit në automjet u gjeten 2 fishekë luftarakë dhe një gWzhoje model 56.

Lexoni dhe kete

AKSIONI NDAJ FISHEKZJARREVE DHE LENDEVE PLASESE

Plot 1136 subjekte të tregtimit të mjeteve piroteknike dhe fishekzjarreve, si dyqane të ndryshme, markete, …