“QEVERI TRANZITORE OSE SHQIPTARET DO MARRIN FRERET ME 16 SHKURT”

Qeveri tranzitore ose shqiptarët do të marrin frerët me 16 shkurt. Kështu u shpreh kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë seancës parlamentare të kësaj të enjte. Sipas Bashës, kriza ka arritur dimensione tragjike, pa siguri totale në shkolla dhe pacipcisë me të cilën shprehet ministri i Brendshëm, apo si rasti i vetëflijimit në Shijak. Vendi është edhe në krizë depresioni, jo vetëm social ekonomik theksoi Basha.

Gjithashtu, gjatë diskutimit të projektligjit për peshkimin, kryetari i PD-së, Lulzim Basha u shpreh se ky sektor është lënë në mëshirë të fatit, ndërsa shtoi se vendi ndodhet në depresion.

Lexoni dhe kete

“RAMA, KËRCËNIM E RREZIK PËR JETËN DHE SIGURINË E ÇDO FAMILJE SHQIPTARE”

Për dorëheqjen e Valdrin Pjetrit ka reaguar edhe kryedemokrati Lulzim Basha. Me anë të një …