Saturday , 16 November 2019

“QEVERIA TË REFLEKTOJË PASI DURIMIT PO I VJEN FUNDI”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet se ka ardhur koha që të merren vendime të duhura për Shqipërinë. Në një komunikim me gazetarët nga selia e PD, pas takimit me reporterët e Këshillit të Evropës kreu i opozitës i bëri thirrje qeverisë që të reflektojë, pasi durimit po i vjen fundi.

Basha përsërit qëndrimin e opozitës se vendi duhet të shkojë në zgjedhje të parakohshme.

Sipas Bashës, rivendosja e demokracisë është jetike dhe PD është e hapur për instrumentet që garantojnë rrugën përpara.

Lexoni dhe kete

EMËRIMET E DREJTORËVE NË DREJTORITË RAJONALE TË SHKODRËS, REAGIMI I ULQINAKUT

Çështja e emërimeve të drejtorëve të rinj në drejtoritë rajonale të Shkodrës vijon të prodhojë …