Sunday , 17 December 2017

QKL per vitin 2014 ka leshuar 114 leje-liēensimi

Mund tė konsiderohet njė shifėr relativisht e lartė nėse krahasohen leje-licensimet tė vitit 2014 me ato te vitit 2013. Ne vitin 2014 janė lėshuar 114 leje-licensimi, ndėrsa pėr vitin 2013 janė lėshuar 53 leje-licensimi. Duke pare shifrat e kėtyre dy viteve viti 2014 mund te cilėsohet pozitv por duke e parė qė kjo shifer ėshtė pėr tė gjithė qarkun e Shkodres atehere numri nuk ėshtė I lart.

Nė vitin 2014 numri I bizneseve tė licensuar me leje-licensimi pranė qėndres kombėtar tė licensimit ėshtė rritur me  115% nga viti 2013. Qėndra kombėtare e regjistrimi dhe ajo e licensimit qė nga 2014 janė bashkuar nė njė institucion tė vetėm nė mėnyre qė tė shmanget humbja e kohes nga njeri intitucion tek tjetri.

QKL-ja Ofron Shėrbime trajton procedurat e licencimit, autorizimit, lejeve, ndryshimit dhe revokimit sipas ligjit “Pėr licencat, autorizimet dhe lejet nė Republikėn e Shqipėrisė, mban dhe administron Regjistrin Kombėtar tė Licencave e Lejeve, siguron qasje tė thjeshtė e tė lehtė tė biznesit dhe publikut nė informacionin mbi ligjet dhe rregulloret qė administrojnė licencat dhe lejet nė Shqipėri, si dhe mbi procesin e aplikimit, duke pėrfshirė kriteret, dokumentet e nevojshme, procesin e shqyrtimit, afatet e vendimmarrijes, tarifat dhe pagesat,informon dhe kėshillon kėrkuesit dhe publikun pėr procedurat e licencimit, autorizimit e lejimit. Nderkohė qė regjistri Kombėtar i licensimit nuk pėrmban tė dhėna  nė lidhjė mė numrin e bizneseve tė licensuar apo dhe me mbylljen e tyre.

Lexoni dhe kete

OSHEE- ja RIKTHEN SKEMAT LEHTESUESE

TĆ« gjithĆ« abonentĆ«t familjarĆ« apo biznese qĆ« kanĆ« detyrime ndaj Operatorit tĆ« ShpĆ«rndarjes sĆ« EnergjisĆ« …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
Ɨ
Ɨ
WordPress Popup Plugin