Monday , 17 January 2022

Qytetaret shkodrane: Opozita jo bojkotit!

Ndersa u diskutua per buxhetin e vitit 2015 dhe paketen fiskale, opozita mungon ne parlament. Ky veprim nuk gjen mbeshtetje nga qytetaret shkodran, pasi shprehen se ne parlament duhet te diskutohet, debatohet dhe jo te bojkotohet.

Kryeministri Edi Rama e ka cilsuar projekt-buxhetin e vitit 2015 nj shpres pr t nesrmen. Nga salla e Kuvendit, shefi i qeveris tha se buxheti i 2015 sht ndrtuar pr t sjell rritje ekonomike, por pa zgjedhu masat shtrnguese. Rama foli pr at q qeveria e tij morri nga qeveria paraardhse duke theksuar se ishte nj rrmuj e madhe. Marrveshjen me FMN sipas tij tregoi se sht nj zgjedhje e duhur. Kryeministri Rama tha se n fund t mandatit 4 vjear rritja e konomike do t jet 4%.

Lexoni dhe kete

KOMISIONI I RITHEMELIMIT TË PD VIJON AKUZAT NDAJ BASHËS

Komisioni i Rithemelimit të PD me në krye Flamur Nokën ka shkuar këtë të mërkurë …