Saturday , 14 December 2019

QYTETARET: DOSHI DHE FRROKU U ARRESTUAN POLITIKISHT!

Arrestimi i deputeteve Tom Doshi dhe Mark Frroku nuk eshte pritur mire nga qytetaret shkodran. Per mikrofonin e tv rozafes ata shprehen se keto arrestime jane me backgraund politik, ndersa I referohen arrestimeve te diktatures.

Me vendimin e prokurorise se krimeve te renda deputetet Tome Doshi dhe Mark Frroku u arrestuan pasditen e se enjtes ne akuzen per deshmi dhe kallezim te rreme. Sipas Prokuroris s Prgjithshme historia e sajuar nga deputett Tom Doshi, Mark Frroku dhe i dyshuari Durim Bami ka pasur nj qllim: Ndaj kryetarit t Parlamentit t niste ndjekje penale.

Prgjigjja e pyetjes PSE, q fshihet pas ksaj historie, Prokuroria e Prgjithshme e zbulon mes rreshtave t dokumentit t urdhrndalimit t firmosur nga kryeprokurori Adriatik Lalla pr deputetin Mark Frroku.

Lexoni dhe kete

“SHQIPTARËT PO PËRBALLEN ME NJË REGJIM TË NGJASHËM TË 22 MARSIT 1992”

Shqiptarët sot po përballen me një tjetër sistem, me një tjetër regjim, të ngjashëm me …