Breaking News

QYTETARĖT E SHKODRĖS DĖNOJNĖ DHUNĖN E FNSH NDAJ GRUPIT TĖ XHIRIMIT

Dhuna e ushtruar ndaj grupit tė xhirimit tė TV ROZAFA nė Malėsinė e Madhe pas prezantimit tė kandidatit        tė PD pėr kėtė bashki Anton Kokaj, dėnohet nga qytetarėt shkodran. Ato shprehen sė ky incident do tė ndikojė nė raportimin e lajmit negativisht dhe se pasqyrimi nuk do tė jetė gjithmonė i sakti sepse ekziston frika.

Qytetarėt kanė shprehur solidaritet nga gazetarėve dhe operatorėve tė TV ROZAFA ndėrsa pohojnė se nėse nuk garantohet siguri pėr gazetarėt, ēfarė sigurie mund t’i ofroj shteti qytetarėve.

Lexoni dhe kete

ā€œGURI I ZI, Nā€™FESTā€, PROMOVIMI I VLERAVE TE ZONES

Bashkia ShkodĆ«r ka organizuar kĆ«tĆ« tĆ« premte aktivitetin ā€œGuri i Zi nā€™FESTā€. NjĆ« aktivitet qĆ« …