Friday , 27 November 2020

QYTETARËT SHKODRANË TË NDARË NË OPINIONE RRETH SISTEMIT SHËNDETËSORË

Nje infermier dhe nje polic Bashkiak kane humbur jeten si shkak i infeksionit nga COVID-19.

Ata kane qene te shtruar ne Spitalin Rajonal te Shkodres ku jane trajtuar si raste Post-Covid.

Ne qytet eshte nje panorame krej ndryshe ku shihen qytetare pa maska dhe duke mos respektuar distancen. Qytetaret jane te ndare ne mendime rreth shtrimit apo jo ne spital nese infektohen me Koronavirus.

Ka edhe nga ata qytetare te cilet e kane kaluar ne kushte shtepie…

Aktualisht ne Spitalin Rajonal te Shkodres eshte 1 rast aktiv me COVID 19-te i cili ndodhet ne Reanimacion dhe per shkak te moshes se thyer dhe gjendjes shendetesore te renduar eshte e pa mundur dergimi ne Tirane.

Ndersa jane edhe 5 paciente te tjere qe trajtohen ne spital pasi jane negativizuar nga Covid 19 por pasojat qe ka lene virusi e kane te domosdoshem trajtimin spitalor.

Lexoni dhe kete

MANASTIRLIU: TESTIMET E SHPEJTA DO VIJNË BRENDA DHJETORIT

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, nga Kuvendi foli për masat që janë marrë në këtë …