Sunday , 17 December 2017
Breaking News

QYTETARI DENONCON GJYQTARIN SHKELQIM MIRI

Një qytetar nga Kruja denoncon publikisht gjyqtarin e Arrestuar Shkelqim Miri për shkelje të ligjit në një proçes gjyqësor.Kadri Voga rrëfen se Gjykata e Krujes i kishte hequr të drejten e profesionit përmbarueses Joana Konomi për shpërdorim detyre dhe kjo e fundit e apelon vendimin në gjykaten e Apelit në Tiranë ku gjyqtar i çështjes ishte Shkelqim Miri.Sipas qytetarit seanca gjyqësore në kalendar ishte caktuar të zhvillohej me 1 nëntor por gjyqtari e ka zhvilluar me 18 tetor në fshehtesi të plotë, pas njoftuar asnjë nga palet e interesuar.Kadri Voga është i bindur se gjyqtari Miri ka marrë rrushqet, pasi vendimi i marrë nga ana e tijë ishte në favor të përmbarueses.

Kadri Voga tregon se rendet prej 8 vitesh në nëprët dyert e gjykatave, pasi i është grabitur prona dhe nuk po gjen drejtesi për këtë çështje.

Lexoni dhe kete

MERR TJETËR RRJEDHË VRASJA E VËLLAIT TË ISH-DEPUTETIT TË LEZHËS

Merr nje rrjedhe tjeter vrasja e vellait te ish-deputetit socialist ne Lezhe, Arben Ndoka. Vrasja …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin