Sunday , 17 February 2019

QYTETARI DENONCON GRABITJEN E PRONES NE DAJÇ TE LEZHES

Ka të gjithë dokumentacionin dhe vijon ta shfrytwzoje prej 27 vitesh, por prej 1 jave prones së tijë i ka dalë një tjeter pronar i cili ka nisur ta punojë.Denoncimi ka ardhur nga një banor i fshatit Dajç në Zadrimë të Lezhës, sipas të cilit po i grabitet padrejtësisht prona.Gac Shtjefni thotë se për këtë çështje ka bërë denoncim në polici dhe prokurori dhe nëse nuk do të ketë reagim, kërcënon se do ta mbroje me gjak pronen e tijë.

Nuk dihet nëse përsoni që ka nisur ta shrytëzojë pronen e Gac Shtjefnit, ka ndonjë dokumentacion, por burime nga policia kanë bërë me dije se menjëherë pas denoncimit që është bërë kanë nisur verifimet për rastin në fjalë.

 

Lexoni dhe kete

“KURANI, NE JETEN E MUSLIMANEVE”

Pasditën e së mërkurës, Myftinia Shkodër organizoi aktivitetin me temë : “Kur’ani në jetën e …