Saturday , 20 January 2018
Breaking News

Radhe te gjata tek OSHEE, qytetaret perplasen me njeri-tjetrin!

Data 28 shkurt ėshtė afati pėrfundimtar pėr tė shlyer tė gjitha kamatvanesat por pėr tė pėrballuar fluksin e lart nuk ėstė marr asnjė masė pėr tė pėrballuar fluksin e qytetarėve pasi nė njėrėn nga pikat e kujdesit ndaj klientit nė metropolin verior ngjante me njė protest pasi dhe rruga pran gjimnazit “Jordan Misja” ishte plotesisht e bllokuar.

Qytetarėt po pėrplasen njėri me tjetrin pėr tė hyrė brenda ambjenteve tė Kujdesit ndaj kllientit pėr tė shlyer faturat, ndersa pohojnėe se 4 kater ditėt e mbetura nuk mjaftojnė pėr tė paguar faturat e energjisė eletrike.

Kanė mbetur vetėm 4 ditė kohė pėr tė pėrfituar zbritjen me 80% tė kamatvanesave pasi pas 28 shkurtit nuk do tė kėtė asnjė lėshim pėr debitorėt. Edhe pse ka radh nė zyrat e OSHEE-se afati nuk do tė ndryshoj pėr shkyerjen e faturave tė prapambetura.

Lexoni dhe kete

BASHKIA SHKODƋR DHE BANKA BOTƋRORE, BASHKƋPUNIM PƋR RRUGEN E THETHIT

MĆ« nĆ« fund, zona turistike e Thethit do tĆ« njohĆ« ndĆ«rhyrje nga Bashkia ShkodĆ«r. Kjo …