Radhe te gjata tek OSHEE, qytetaret perplasen me njeri-tjetrin!

Data 28 shkurt sht afati prfundimtar pr t shlyer t gjitha kamatvanesat por pr t prballuar fluksin e lart nuk st marr asnj mas pr t prballuar fluksin e qytetarve pasi n njrn nga pikat e kujdesit ndaj klientit n metropolin verior ngjante me nj protest pasi dhe rruga pran gjimnazit Jordan Misja ishte plotesisht e bllokuar.

Qytetart po prplasen njri me tjetrin pr t hyr brenda ambjenteve t Kujdesit ndaj kllientit pr t shlyer faturat, ndersa pohojne se 4 kater ditt e mbetura nuk mjaftojn pr t paguar faturat e energjis eletrike.

Kan mbetur vetm 4 dit koh pr t prfituar zbritjen me 80% t kamatvanesave pasi pas 28 shkurtit nuk do t kt asnj lshim pr debitort. Edhe pse ka radh n zyrat e OSHEE-se afati nuk do t ndryshoj pr shkyerjen e faturave t prapambetura.

Lexoni dhe kete

BASHA: QEVERIA DËSHTOI ME MENAXHIMIN E COVID-19

Kryedemokrati Lulzim Basha zhvilloi këtë të marte një takim me mjekë dhe specialistë të fushës …