Friday , 18 September 2020

Radovani: Nese Shkodra permbytet, pergjegjesi e KESH- it

Nse Shkodra prmbytet fatura do t jet e hidrocentraleve, ka qn kjo deklarata e prefektit t qarkut Shkoder Paulin Radovani gjat inspektimit t hidrovoreve ne as dhe Velipoj, ndrsa ishte I shoqruar nga drejtues t shtabit t emergjencave civile, bordit t kullimit dhe komuns.

Nga ana tjetr prefekti Radovani theksoi se situata sht normale ndonse krkoi q kto 2 hidrovore t furnizohen pa ndrprerje me energji, pasi n t kundrt tokat bujqsore perreth mund t prmbyten nga reshjet e shiut.

Hidrovori i Velipojs punon me kapacitet t plot, ndrsa ai i asit me 3 pompa nga 5 q ka gjithsej.n qarkun e Shkodres me prjashtim t zonave malore q kan probleme nga reshjet e dbores dhe ndrprerjet e energjis, n pjesn tjetr t territorit nuk ka probleme me prmbytjet.

Lexoni dhe kete

COVID-19 HYN NE GJYKATEN E KURBINIT

Në gjykaten e Kurbinit janë ndërprere proçeset gjyqësore përjashto vetem rastet urgjente, pasi tre zyrtar …