Wednesday , 24 January 2018

RAINERI: NA DUHET FITORJA ME TEUTEN

Vllaznisė i duhet patjetėr fitorja nė ndeshjen me Teutėn qė do tė zhvillojė ditėn e dielė nė orėn 13.00 nė stadiumin “Loro Boriēi”. Kjo ėshtė deklarata e bėrė mesditėn e sotme nga trajneri I saj Baldo Raineri nė konferencėn e shtypit qė zhvillon si zakonisht njė ditė para ndeshjes. Por ndryshe nga herėt e tjera, sot Raineri ėshtė shfaqur jo shumė entuziast. Ai ka thėnė edhe se ndjehet I lodhur .

Pėr ta fituar ndeshjen me durrsakėt sigurisht qė duhet shėnuar gol por ky ėshtė njė nga problemet e mėdha qė po shfaq Vllaznia nė kėtė takim dhe trajneri Raineri ėshtė I vetėdijshėm pėr kėtė gjė megjithatė ka thėnė se ėshtė punuar shumė nė kėtė drejtim pėr tė korigjuar diēka e po ashtu ka folur ai ka folur edhe pėr tė ardhmen e tij pas kėsaj ndeshje .

Takimi i nesėrm konsiderohet shumė I rėndėsishėm dhe vendimtar pėr tė ardhmen e Vllaznisė por ndoshta edhe pėr fatet e stafit drejtues tė kuqebluve.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA NIS PƋRGATITJET PƋR SFIDƋN E SƋ PREMTES ME KUKƋSIN

Vllaznia ka nisur qĆ« ditĆ«n e djeshme pĆ«rgatitjet pĆ«r ndeshjen e sĆ« premtes ndaj KukĆ«sit. …