Monday , 11 December 2017

“RAMA 2”, NJE QEVERI ME E VOGEL. KONFIRMIMI NGA KRYEMINISTRI

Kabineti qeveritar “Rama 2” që pritet të jetë gati në gusht do të jetë një kabinet i vogël. Madje do të ketë një numër më të vogël të agjencive, inspektoriateve apo drejtorive.

Në një intervistë dhënë për InTV kryeministri Rama deklaroi: “Do bëjmë një qeveri të vogël besoj, do punojmë që të zvogëlojmë numrin e agjencive, inspektoriateve, drejtorive, duke u mundur të rrisim eficencën dhe parimi kryesor i 4 viteve do jetë më shumë me më pak në cdo aspekt”

Pyetur për emrat e ministrave, Rama është treguar i rezervuar. “Patjetër që do t’ua zbulojë, por nuk e kam akoma të qartë se kush do jetë ku”- tha ai. A do të ketë kabineti emra të rinj? Rama përgjigjet shkurt: “Po emra të rinj, patjetër”

Lexoni dhe kete

PROTESTA E FRPD SHKODER, REAGON ZV/KRYEMINISTRJA MESI

“Shkodra nuk mund te jete ai qytet qe pret kryeministrin Rama me thirrjet “IK”. Shkodra …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin