Tuesday , 18 January 2022

RAMA: DO NISIM TË VAKSINOJMË PERSONAT +65 VJEÇ BRENDA JAVËS

Kryeministri Edi Rama ka ndjekur këtë të marte proçesin e vaksinimit në Korçë.

Rama bëri me dije se do nisim të vaksinojmë personat +65 vjeç brenda javës, por kërkoi respektimin e masave anti-covid.

Nga ana tjetër, ministrja e shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, tha se kemi arritur mbi 150 mijë të moshuar të vaksinuar deri më tani.

Manastirliu theksoi se portali e-Albania është në dispozicion të atyre që kërkojnë të vaksinohen.

Lexoni dhe kete

RIKONSTRUKSIONI I PALLATEVE NE LAÇ, BANORET NE PROTESTE

Banoret e një blloku pallatesh të dëmtuar nga tërmeti i nëntorit të vitit 2019 në …