Saturday , 27 November 2021

RAMA E PËRSËRIT: I HAPUR PËR BASHKËPUNIM ME PD

Kryeministri Edi Rama, në një fjalim të mbajtur përpara deputetëve të PS-së, deklaroi se PS duhet që të kthejë fitoren e saj në fitore për Shqipërinë.

Ai është i hapur për bashkëpunim me opozitën, ku tha se mandati i tretë nuk duhet t’i ngjajë mandateve më parë në raport me PD.

Me Ilir Metën dhe partinë e tij nuk ka e s’do ketë asnjë bashkëpunim dhe Meta do të shkarkohet nga detyra shtoi Rama.

Ndër të tjera, Rama bëri me dije se qeveria e re do të formohet pas sezonit të verës.

Lexoni dhe kete

BERISHA: 11 DHJETORI DO TË JETË FILLIMI I REVOLUCIONIT PAQËSOR

Pavarësisht vendimit të Bashës për mbledhjen e Kuvendit më 18 dhjetor, Sali Berisha ka theksuar …