Saturday , 27 November 2021

RAMA KOMENTON PËRJASHTIMIN E BERISHËS NGA PD

Për përjashtimin e Berishës nga grupi parlamentar i PD reagoi pas seancës së kuvendit edhe kryeministri Edi Rama.

Përtej zhvillimeve në PD, kryeministri Rama i kujtoi Lulzim Bashës se dora e tij e bashkëpunimit është e shtrirë “për interes të qytetarëve”.

Këtë të premte ka nisur seanca e parë e Legjislaturës së X, seancë e cila pati më së shumti një atmosferë formale. Kjo seancë shënoi rikthimin në Kuvend pas 2 vitesh e gjysmë të bojkot të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Seanca u hap nga Luljeta Bozo, si deputetja më e vjetër, e cila i bëri thirrje deputetëve që të punojnë pa dallime partiake.

Lexoni dhe kete

BERISHA: 11 DHJETORI DO TË JETË FILLIMI I REVOLUCIONIT PAQËSOR

Pavarësisht vendimit të Bashës për mbledhjen e Kuvendit më 18 dhjetor, Sali Berisha ka theksuar …