Wednesday , 20 June 2018

RAMA: NE QARKUN E LEZHES KEMI FINANCUAR 220 PROJEKTE

Në të gjithë qarkun e Lezhës janë financuar 220 projekte nga Qeveria Shqiptare, por nevojat janë shumë herë më të mëdha.Kështu është shprehur Kryeministri Edi Rama i pyetur nga telezioni Rozafa për mos financimin e projekteve të Bashkisë Lezhë.

Bashkia Lezhë ka ngritur disa herë diskriminimin që i është bërë Lezhës nga qeveria shqiptare, e cila nuk i ka financiar projektet e paraqitura nga kjo njesi vendore.Gjatë prezences së tijë dy ditore në Lezhë Kryeministri Edi Rama ka premtuar se qarku i Lezhës do të jetë në qender të vemendjes përsa i përket investimeve në këtë mandat 4 vjeçar të qeverisë që ai drejton.

Lexoni dhe kete

DEPUTETJA E PD: PO SHIHET MUNDESIA E BOJKOTIT TE PARLAMENTIT

Deputetja e PD-së Lindita Metaliaj sqaroi mbledhjen e kryesisë së PD-së ku është hedhur ideja …