Sunday , 29 November 2020

RAMA PARALAJMËRON PRONARËT E LOKALEVE

Kryeministri Edi Rama ka pasur një lutje për të gjithë qytetarët që të respektojnë masat, por edhe një paralajmërim për bizneset, specifikisht baret dhe restorantet që të respektojnë protokollet.

“Mos e merrni tolerancën tonë për dobësi”, ka thënë Rama, duke shtuar se nuk është aspak e vështirë që policia të zbresë në terren dhe të vendosë gjobat.

Sipas Ramës, është bezdi që të mbash maskën në këtë diell, por maska ndihmon secilin prej nesh qoftë edhe si kujtesë që këtu ka një problem.

Lexoni dhe kete

MEDIU: QEVERIA PO PËRDOR PANDEMINË PËR INTERESA POLITIKE

Opozita vijon të hedhë akuza ndaj qeverisë për keq-menaxhimin e situatës së pandemisë. Kreu i …