RAMA: SHKODRA ËSHTË NJË BOMBË ME SAHAT

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përsëri për daljet e qytetarëve në tregje dhe rastet e fundit pozitive në vend.
“Nëse ky është niveli i kuptimit të detyrës njerëzore, qytetare e atdhetare, në frontin e kësaj lufte për jetë a vdekje dhe meqë mesa duket ecurinë pozitive të luftës deri tani, shumëkush po e kupton gabimisht si arsye për t’u lëshuar me idenë se s’na gjen gjë, atëherë përgjigja e shtetit do të jetë reciproke për këdo që nuk do të hyjë në rresht për të mbajtur radhë! Ushtria dhe policitë bashkiake do të krijojnë urgjentisht kordonët sanitarë të tregjeve. Policia e shtetit do të godasë shkelësit me masa të reja ndëshkimore!” – shkruan fillimisht Rama.

Më tej, Rama shton: “Masat e reja ndëshkimore do të jenë ligj ditën e hënë dhe për kokëshkretët do të shkohet deri në heqje lirie! Nëse do të lehtësojmë me pikatore popullin e përgjegjshëm, kokëshkretëve do t’ua bëjmë ferr këtë vijë të shtrembër sjelljeje që na fut në zjarrin e ferrit të gjithëve! Tirana është vatra më e rrezikshme e luftës. Durrësi njësoj si Tirana mund të kthehet në vaterlonë tonë. Shkodra është tanimë një bombë me sahat. Fieri është një rrezik i madh potencial. Kudo mund të na iki avantazhi që kemi krijuar, nëqoftëse do ta bëjmë si kombëtarja kuqezi që pjesën e parë duket sikur do fitojë, pastaj… Harrojeni, këtë luftë nuk kemi për ta humbur për ata që s’kanë mendje dhe këllqe të luftojnë si mbarë populli shqiptar.” – e mbyll postimin e tij Rama.

Lexoni dhe kete

BASHA, TAKIM ME DHOMËN E TREGTISË DHE INDUSTRISË

Kryedemokrati Lulzim Basha është takuar këtë të dielë me Dhomën e Tregtisë dhe Industrisë për …