Wednesday , 1 April 2020

RAMA: VIRUSI PERBALLOHET PA PASOJA DRAMATIKE

Kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur se shtëpia e pushimit e ministrisë së Mbrojtjes në Durrës, do kthehet në karantinë, në rast se ky virus përhapet edhe në Shqipëri. Sipas Ramës, ky është një virus që prek kryesisht ato që janë të moshuar dhe me probleme shëndetësore dhe përballohet pa pasoja dramatike. Ndërkohë është fakt nga OBSH që 97% e të prekurve shërohen.

Sipas Ramës, është për të ardhur keq që bëhet politik e ka debat për këtë virus.

Lexoni dhe kete

SITUATA NË BASHKINË SHKODËR, REAGON PËRSËRI ADEMI

Kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi ka reaguar sërish për situatën në Bashkinë Shkodër nga Koronavirusi. …