Breaking News

RAMA VJEN NË SHKODËER… ME FORCA TË SHUMTA POLICORE

Takimi elektoral në kuadër të zgjedhjeve të 30 qershorit i kryeministrit Edi Rama u shoqërua me forca të shumta policore. Një gjë e tillë ra edhe në sy të qytetarëve shkodranë, të cilët nuk merrnin pjesë as në takimin e Partisë Socialiste Shkodër, por as edhe në marshimin e Partisë Demokratike Shkodër. Tv Rozafa pyeti qytetarët se si iu duket një situatë e tillë, teksa Rama vjen në Shkodër i mbrojtur nga kaq shumë forca policore.

Por, shkodranët shquhen për humor dhe nuk mund të mungonte një batutë nga njëri prej tyre.

Protesta e opozitës zgjati për rreth 3 orë dhe u shoqëruar me incidente dhe përplasje mes protestuesve dhe forcave të FNSH.

Lexoni dhe kete

SHEMBJA E TEATRIT, REAGON EDHE PD SHKODËR

Për shembjen e teatrit kombëtar ka reaguar edhe Partia Demokratike dega Shkodër. Në një njoftim …