Friday , 22 October 2021

RAMA-ADEMIT: MENDJA E PAKUPTUESHME QE DREJTON SHKODREN

Kryeministri I vendit Edi Rama ka vijuar sulmet ndaj kryebashkiakes se Shkodres Voltana Ademi, teksa kete here ka shkuar edhe me tej kur e quan Ademin Shembull te kokeboshllekut.

Si mundet mendja t’i thot nj njeriu n krye t qytetit, se pr t shkulur krejt gjelbrimin brenda lagjes e zgjeruar rrugn pa asnj arsye sht kollaj fare, ndrsa pr t hapur sheshin para stadiumit t ri (investimi m i madh publikn historin e qytetit) sht e pamundur sepse pr shkaqe “sociale” kta iban betoni e ndryshku nuk u shkulkan dot?!?

Kjo sht mendja e pakuptueshme dhe e pashpjegueshme q drejton sot Shkodrn, q n kohra t vjetra i jepte leksione shijeje europiane jo ve Shqipris po dhe fqinjve n veri! far shembulli rrqeths, i kokboshllkut q ka karakterizuar, pr plot 25 vjet, politikn e atyre q rrnuan qytetet e Shqipris, e i kthyen n pazare oriental ku nuk fryu asnj fllad Europe!… Jan po ata q sot, brtasin “Ngrihuni t shptojm Shqiprin!

 

Lexoni dhe kete

BASHA: KRIZA E KORRUPSIONIT PO PËRKTHEHET NË RRITJE TË ÇMIMEVE

Në një dalje për mediat nga selia e PD, kryedemokrati Lulzim Basha, foli sërish për …