Thursday , 20 February 2020

RAMUSH HARADINAJ, QYTETAR NDERI I KOMUNS BUSHAT

Komuna e Bushatit ka nderuar me titullin e lart Qytetar Nderi nj prej ikonave t lufts s Kosovs, ish kryeministrin e Kosovs, Ramush Haradinaj. Titulli i sht dorezuar nga Kryetari i Komunes Bushat, Zef Hila, i cili gjat fjals s tij n kt ceremoni vlersoi kontributin e Haradinaj n luftn e Kosovs, vlera t cilat sot m shum se asnjher duhet t evidetohen duke par edhe situatn e shqiptarve n Maqedoni.

M pas Hila i ka dorzuar titullin e lart, ish Kryeministrit t Kosovs.

Ramush Haradinaj, pas marrjes s ktij titulli t lart t miratuar nga Kshilli i Komuns Bushat, sht shprehur i emocionuar pr kt vlersim dhe nderim qe i behet jo vetem atij por te gjithe Kosoves.

Pas kesaj ceremonie, Haradinaj, shoqeruar nga Kryetari i Komunes Bushat, drejtues te lart t Partis Demokratike, Kryetarit te Keshillit te Qarkut te Shkodres, kane vizituar nga afer ambjentet e shkolles se Mesme Profesionale Kombetare, Ndre Mjeda ku Haradinaj eshte shprehur i mahnitur nga ambjentet por edhe cilesite e kesaj shkolle.

Pas shkolles, te gjithe iu drejtuan Qendres Muzeore Ndre Mjeda, nje nga pikat me karakteristike te komunes se Bushatit, qe lidh dhe tejon historine dhe traditat e kesaj zone si eshte komuna e Bushatit.

 

Lexoni dhe kete

LARGIMI I 9 FAMILJEVE NGA PALESTRA NE LEZHE, REAGON PD

Dega e Partisë Demokratike në Lezhë ka reaguar në lidhje me largimin e 9 familjeve …