RAMUSH HARADINAJ, “QYTETAR NDERI” I KOMUNĖS BUSHAT

Komuna e Bushatit ka nderuar me titullin e lartė “Qytetar Nderi” njė prej ikonave tė luftės sė Kosovės, ish kryeministrin e Kosovės, Ramush Haradinaj. Titulli i ėshtė dorezuar nga Kryetari i Komunes Bushat, Zef Hila, i cili gjatė fjalės sė tij nė kėtė ceremoni vlerėsoi kontributin e Haradinaj nė luftėn e Kosovės, vlera tė cilat sot mė shumė se asnjėherė duhet tė evidetohen duke parė edhe situatėn e shqiptarėve nė Maqedoni.

Mė pas Hila i ka dorėzuar titullin e lartė, ish Kryeministrit tė Kosovės.

Ramush Haradinaj, pas marrjes sė kėtij titulli tė lartė tė miratuar nga Kėshilli i Komunės Bushat, ėshtė shprehur i emocionuar pėr kėtė vlerėsim dhe nderim qe i behet jo vetem atij por te gjithe Kosoves.

Pas kesaj ceremonie, Haradinaj, shoqeruar nga Kryetari i Komunes Bushat, drejtues te lartė tė Partisė Demokratike, Kryetarit te Keshillit te Qarkut te Shkodres, kane vizituar nga afer ambjentet e shkolles se Mesme Profesionale Kombetare, “Ndre Mjeda” ku Haradinaj eshte shprehur i mahnitur nga ambjentet por edhe cilesite e kesaj shkolle.

Pas shkolles, te gjithe iu drejtuan Qendres Muzeore Ndre Mjeda, nje nga pikat me karakteristike te komunes se Bushatit, qe lidh dhe tejēon historine dhe traditat e kesaj zone siē eshte komuna e Bushatit.

 

Lexoni dhe kete

AKU KONTROLLE EDHE NE FAST FOOD-e, NJE SUBJEKT NE SHENGJIN…

Kontrollet e Autoritetit KombĆ«tar tĆ« Ushqimit nĆ« kuadĆ«r tĆ« masave pĆ«r mbarĆ«vajtjen e sezonit turistik …