Tuesday , 18 January 2022

RAPORTI I ASAMBLESË PARLAMENTARE TË KE, REAGON PD

Deputeti i zgjedhur i PD, Enkelejd Alibeaj, ka dalë nga selia blu për të komentuar raportin e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës lidhur me zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Sipas Alibeajt u vërtetua që 25 prilli nuk kishte asnjë lidhje me demokracinë dhe se u konfirmuan akuzat e demokratëve për presion ndaj votuesve dhe vënien në funksion të shtetit të administratës publike.

Ai hodhi akuza edhe për KAS dhe Kolegjin Zgjedhor…

Lexoni dhe kete

KRYESIA E PD PËRJASHTON SALI BERISHËN NGA PARTIA

Kryesia e PD ka përjashtuar nga Partia Demokratike ish-kryeministrin Sali Berisha dhe disa anëtarë të …