Wednesday , 29 June 2022

REAGON NĖ FACEBOOK VOLTANA ADEMI

Kandidatja e Partisė Demokratike pėr bashkinė Shkodėr Voltana Ademi ka reaguar ne faqen e saj zyrtare nė facebook pėr akuzat e Lėvizjes Socialiste pėr Integrim mbi vendosjen e flamujve nė ambjentet private tė zonjės Ademi. Nė deklaratėn e saj Ademi thekson se “Lėvizja Socialiste pėr Integrim po tenton tė mashtrojė dhe manipulojė qytetarėt shkodranė me fabrikime faktesh tė pa qena e tė pa denja pėr njė subjekt politik. Ditėt e fundit po qarkullojnė thashetheme nė mediat e kontrolluara nga e majta sipas tė cilave unė paskam dhėnė ambientet e pronės time me qera pėr t’u pėrdorur si zyrė elektorale pėr Lėvizjen Socialiste pėr Integrim. Ky ėshtė thjesht njė trillim i nxitur nga mendje djallėzore pėr tė ēorientuar qytetarėt e Shkodrės tė cilėt mė 21 qershor do tė votojnė bindshėm alternativėn e “Aleancės Popullore pėr Punė dhe Dinjitet”. U bėj thirrje tė gjithė qytetarėve tė Shkodrės dhe sidomos mbėshtetėsve tė mi qė tė mos bien pre e mashtrimeve tė ulėta tė njerėzve mendjengushtė. Unė, Voltana Ademi, nė zgjedhjet e 21 qershorit pėrfaqėsoj Partinė Demokratike tė Shqipėrisė pėr Bashkinė e Shkodrės. Fabrikimi i montazheve tė tilla tė shėmtuara, synojnė tė bėjnė presion tek mbėshtetėsit e programit tim dhe tė forcės politike qė pėrfaqėsoj. Kėto shpifje tė mirėmenduara, sulmojnė personalisht figurėn time e tė familjes time. Koalicioni qeverisės PS-LSI, nuk njeh mė drejtim, nuk pėrfaqėson qytetarėt, nuk njeh limite e as dinjitet, nuk respekton rregullat e lojės por jeton vetėm nėpėrmjet hileve, prapaskenave, montazheve, presionit, pazareve e blerjes sė votės duke shfrytėzuar varfėrinė e njerėzve. I siguroj votuesit e mi se ne do tė mbrojmė me dinjitet ēdo votė tė tyre, do tė pėrbuzim me gjithė forcėn e arsyes e tė moralit njerėzor ēdo veprim tė shėmtuar e frymė konfliktuale duke u premtuar respektimin e vullnetit tė tyre tė lirė. Perfundon deklaratėn e saj Voltana Ademi.

Lexoni dhe kete

BAJRAM BEGAJ PƋR PRESIDENT I RI I SHQIPƋRISƋ

Shefi i Shtabit tĆ« PĆ«rgjithshĆ«m tĆ« Forcave tĆ« Armatosura tĆ« ShqipĆ«risĆ«, gjeneralmajor Bajram Begaj, Ć«shtĆ« …