Wednesday , 21 March 2018

Reagon Policia: Nuk kthyem qytetaret per karta identiteti! Por TVR disponon pamjet!

Me ane te nje deklarate per shtyp, policia e Shtetit ka reaguar pas lajmit ne televizionin Rozafa ku efektivet e policise paraqiteshin duke kerkuar mjetet e identifikimit dhe kthenin personat qe nuk ishin te pajisur me to. Policia e Shtetit, sqaron opinionin publik se lajmet e publikuara n? disa media mbi ndalimin nga policia t? qytetar?ve pjes?marr?s n? tubimin e organizuar nga subjekti PD, p?r munges? t? dokumentacionit t? identitetit, nuk jan? t? vrteta. Deklarata vijon me tej duke theksuar se strukturat e Policis? s? Shtetit n? asnj rast nuk kane ndaluar apo penguar ndonj qytetar, p?r t? marr? pjes? n? k?t? tubim, p?r k?t? shkak apo edhe p?r shkaqe t? tjera. Nderkohe policia e Shtetit, garanton qytetar?t se jan? marr? t? gjitha masat p?r t? siguruar mbar?vajtjen e tubimit. Por pavareisht kesaj deklarate televizioni rozafa disponon pamje eksluzive ku efektivet e policise ne postobllokun e Bushatit kane kontrolluar te gjitha automjetet ne te cilat ishin eksponente te partise demokratike, perkrahes te saj si dhe automjete ne te cilat ishin me flamuj te PD- se. Pervec kesaj efektivet e policise ne postobllokun e Kryebushatit pasi kane kontrolluar automjetet me flamuj kane kerkuar kartat e identitetit, personat te cilet nuk I kishin me vete jane kthyer per ne qytetin e Shkodres. Vetem fale nderhyrjes se krereve te PD- se ne Shkoder eshte evituar shoqerimi I tyre per ne komisariatin e Shkodres. Edhe kete radhe policia e shtetit mesa duket ka dezinformuar oponionin publik me ane te kesaj komunikate per shtyp.

Lexoni dhe kete

PRENÇI “DOREZOHET”: TE SHPALLET EMERGJENCA E PJESSHME

Më në fund, drejtori i emergjencave civile, Shemsi Prençi ka pranuar të shpallet emergjenca e …