Tuesday , 19 November 2019

Reagon Rama pas shkarkimit te Bejkos!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sot pėr shkarkimin e zėvendėsministres sė Mjedisit Diana Bejko, pasi rezultonte debitore ndaj OSHEE-sė. Rama ka shkruar nė faqen e tij zyrtare tė “Facebook” se pėr mospagesėn e energjisė s’do pranohet asnjė justifikim pėr askėnd.

“E falėnderoj Znj.Bejko pėr kontributin si zv.ministre por nė mospagesėn e energjisė s’do pranohet asnjė justifikim pėr askėnd! As pėr 1 Lek!”, ka shkruar kryeministri Edi Rama.

Ai kėrkoi shkarkimin e Bejkos si zėvendėsministre e Mjedisit, pasi figuronte debitore pėr shtėpinė e dytė nė Velipojė.

Burime brenda kryeministrisė thanė se shuma e debisė ishte modeste, por kjo nuk e ka ndaluar Ramėn tė kėrkojė largimin e saj tė menjėhershėm nga qeveria.

Lexoni dhe kete

RESTAUROHET KISHA E “SHEN PREMTES” NE BALLDRE

Kisha e “ShĆ«n Premtes” nĆ« Balldre tĆ« LezhĆ«s monument kulture i kategorisĆ« sĆ« parĆ« i …