Friday , 3 December 2021

Rebelohet Tom Doshi: PS te mbaje premtimet

Deputetin socialist, Tom Doshi po e zhgenjen mazhoranca qeverise e me saktesisht nje pjese e ministrave te majte. Tashme nepermjet shtypit te shkruar Deputeti socialist, Tom Doshi, ka mbshtetur kritikat e fundit ndaj qeveris nga ana e Ben Blushit. Ai thot se PS duhet t mbaj premtimet e dhn, pasi nuk sht n rrugn e duhur.Blushi ngre shqetsime reale.Populli po vuan dhe vendi ka nevoj pr politika zhvillimi dhe jo kafshat. Ekonomia nuk bhet me klientelizm dhe energji negative. Partia Socialiste duhet t mbaj premtimet ndaj popullit. Nuk jemi n rrugn e duhur, tha Doshi pr gazetn Sot.

E nderkohe n mbledhjen me dyer t mbyllura t grupit Parlamentar t Partis Socialiste q u zhvillua n selin e PS-s, msohet se deputeti ka krkuar thirrjen e nj takimi me kryeministrin pr t folur pr ministrat pa performanc. madje ka shprehur paknaqsin sepse ministrat nuk i ngren telefonin deputetve ndrsa kta t fundit prdorenvetm pr fushat elektorale. Ministrat nuk i hapin telefonin deputetve. ..Deputett prdoren vetm pr fushat elektorale. T krkohet largimi i ministrave q nuk kan performanc t mir msohet t ket krkuar deputeti Doshi n mbledhje, citojn burimet brenda grupit PS pr televizionin Rozafa. Vet Rama nuk ka qen i pranishm dhe mbledhja sht drejtuar nga kreu i grupit PS, Gramoz Rui.

Lexoni dhe kete

PS SHKODËR MBLEDHJE PËR TË AFRUAR SA MË SHUMË GRA NË PARTI

Partia Socialiste dega Shkodër ka organizuar një mbledhje, ku në fokus ishte përcjellja e mesazhit …